Elektrownia fotowoltaiczna do podgrzewania CWU

 

1. Ogrzewanie wody z dwóch niezależnych źródeł : fotowoltaika + sieć elektroenergetyczna

W ogrzewaczu znajdują się dwie grzałki. Jedna z nich jest połączona z systemem fotowoltaicznym, druga jest

zasilana konwencjonalnie energią z sieci. Wprowadzenie do ogrzewacza dodatkowej grzałki pomaga obniżyć rachunki za energię elektryczną. Dodatkowo zestaw ten można doposażyć o specjalny regulator dla grzałki podłączonej do sieci (jeżeli ogrzewacz nie jest już wyposażony w tego typu sterownik). Zasada działania tego regulatora jest bardzo zbliżona do regulatora C.O.. Użytkownik ustawia godzinę na, którą ma być przygotowana ciepła woda w ogrzewaczu. Regulator mierzy temperaturę wody na bieżąco i załącza grzałkę konwencjonalną w momencie gdy jest to niezbędne. Takie rozwiązanie zapobiega niepotrzebnemu dogrzewaniu wody w trakcie dnia i pozwala na pełne działanie zestawu fotowoltaicznego.

2. W pełni autonomiczne podgrzewanie wody – zestaw fotowoltaiczny CWU

Zestaw ten jest najprostszym rozwiązaniem, można go wykorzystać w miejscach gdzie nie ma dostępu do energii

elektrycznej (np.: na działce, na ogrodzie, nad jeziorem ). Woda ogrzewana jest energią elektryczną wytworzoną jedynie przez zestaw fotowoltaiczny. W tym zastosowaniu sterownik musi być wyposażony w opcję autonomicznego zasilania.

Zestaw fotowoltaiczny do grzania wody CWU – co zyskasz?

Jako firma zdajemy sobie sprawę jak dużo energii elektrycznej zużywa się podczas grzania wody. Dlatego u nas możesz kupić panele fotowoltaiczne do CWU. Dlaczego warto w nie zainwestować? Oprócz zaoszczędzenia energii elektrycznej i zakończenia przygody z fakturami od elektrowni możemy sami wspomóc ochronę środowiska – grzanie wody fotowoltaika do CWU to umożliwia. Zatem otrzymujemy darmowy prąd dla domu ze słońca. Warto zwrócić uwagę także na fakt, że panele fotowoltaiczne do CWU są bezawaryjne. Zatem grzanie wody fotowoltaiką jest proste i łatwe nawet zimą, ponieważ promienie UV docierają do powierzchni paneli. Co więcej fotowoltaiczny zestaw do podgrzewania wody jest bezobsługowy. Zatem nie musimy się martwić o podkładanie tak jak w przypadku zwykłego pieca. W dodatku fotowoltaika do grzania CWU nie wymaga rozpalania – jedynie co należy robić to od czasu do czasu drobne prace konserwacyjne. Innymi słowy zestaw fotowoltaiczny do grzania wody CWU nie generuje problemów – tak jak to się zdarza przy tradycyjnych metodach. Dlatego serdecznie zapraszamy do wypełnienia formularza, abyśmy mogli przygotować dla Ciebie lub Twojej firmy indywidualne rozwiązanie.