OneMeter Home PV

Najlepszy system do monitoringu zużycia prądu dla Twojego domu i biznesu

OneMeter Home PV to nowość na rynku fotowoltaiki. Rozwiązanie pomaga efektywnie wykorzystać prąd płynący z odnawialnych źródeł energii.

System monitorowania zużycia energii elektrycznej – obserwuj swoje zużycie energii i oszczędzaj pieniądze

Zasada działania jest prosta – urządzenie OneMeter montowane jest na porcie optycznym licznika dwukierunkowego (lista współpracujących liczników dostępna jest na stronie onemeter.com/liczniki) i instalowane przy użyciu aplikacji mobilnej dostępnej na smartfony z systemem Android. Od momentu instalacji OneMeter co 15 minut zbiera dane o energii zarówno pobieranej z, jak i oddawanej do sieci, a po przesłaniu danych na platformę OneMeter Cloud (za pośrednictwem smartfona) prezentuje je w formie tabel i wykresów. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik uzyskuje świadomość, o jakich porach doby pobiera najwięcej energii oraz jak wygląda nadprodukcja oddawana przez niego do sieci.

OneMeter Home PV nadaje się do zastosowań u prosumentów oraz konsumentów z grupy taryfowej G.

Na uwagę zasługuje również funkcja banku energii, która pozwala w dowolnym momencie dowiedzieć się, ile nadprodukowanej energii mamy zgromadzone w tzw. wirtualnym magazynie u operatora.

W cenie zawarty jest nieograniczony czasowo dostęp do usługi OneMeter Cloud (brak abonamentu oraz dodatkowych opłat).

Urządzenie zasilane jest baterią 3V CR2032 (tzw. „pastylka”), którą użytkownik może samodzielnie wymienić (zazwyczaj po ok. 12 miesiącach).

OneMeter jest w pełni legalnym rozwiązaniem, a jego montaż jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnych uprawnień czy zgody dostawcy prądu. Brak negatywnego wpływu na działanie licznika zużycia energii został potwierdzony badaniami przeprowadzonymi w Instytucie Łączności.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem  opisującym zalety monitoringu w fotowoltaice pod tym linkiem.

Specyfikacja elementów  rozwiązania OneMeter HomePV